פרטים אודות מסלולי הלימוד ניתן לקבל גם בטלפון: 072-3341833

לקבלת שיחה מנציג מקצועי, מלאי את הפרטים הבאים:

*
*
*

פטרת ציפורניים ברגליים

תיאור: סיבות לפטרת ציפורניים ברגליים, התפתחותה של הפטרייה בציפורני הרגליים ופתרונות יעילים לטיפול בפטרייה.

יותר ויותר אנשים מחפשים טיפול המיועד לריפוי או מניעה של פטריות בציפורני הרגליים. למרות עשרים שנים של מחקר על ידי אנשי מקצוע רפואיים ומדענים, טיפול בלייזר בפטרת הציפורניים עדיין נחשב לשיטה חדשה יחסית. טיפול זה מנסה להילחם בזיהום הפטרייתי ללא הסיכונים ותופעות הלוואי העלולים להתרחש בעקבות נטילת התרופות הפומיות.

מגוון טיפולים אחרים, המתבססים על הרפואה הטבעית, נטורופתיה ושימוש בצמחים ועזרים מהטבע, נחשבים אף הם ליעילים. אנשים רבים, פונים באופן ראשוני לפתרונות אלו, ורק לאחר מכן, מנסים גם שיטות אחרות.

מה גורם להתפתחותה של פטרייה ברגליים?

 

פטרת ציפורניים ברגליים מתפתחת ונכנסת, בדרך כלל לחתכים קטנים בעור או להפרדה קטנה בין הציפורן ומיטת הציפורן. הזיהום עלול להתפשט במהירות מכיוון שהרגליים בדרך כלל נמצאות בסביבה חשוכה, חמה ולחה של נעליים, שבו הפטריות עלולות לשגשג. פטריה בציפורניים ברגליים עלולה גם להתפתח עקב חשיפה ממושכת לסביבות חמותו לחות אחרות כגון בריכות שחייה או מקלחות.

 

ישנם אנשים הנוטים באופן גנטי לפתח פטרת ציפורניים (במיוחד שחיינים וספורטאים) שלא בכוונה מסכנים עצמם בזיהום בגלל דפוסי התנהגות מסוימים, כגון הליכה ברגלים יחפות במקלחות או בחדרי כושר ציבוריים. ספורטאים יכולים להיות גם בסיכון גבוה יותר לזיהום פטרייתי של הציפורניים פשוט כי הרגליים שלהם לעתים קרובות לחות, מה שהופך את הסביבה למושלמת להתפתחות פטריות.

 

חשיבותו של הטיפול בפטרת ציפורניים ברגליים

 

פטריות ברגליים הינה בעיה נפוצה מאוד, ולמרבה הצער רק כ -20%  מהאנשים שנדבקו מחפשים טיפול מקצועי.  פטרת ציפורניים לא רק נקשרת עם כאב,  קשיי הליכה וקושי בנעילת נעליים, אלא היא נקשרת גם לבעיות רגשיות כגון, מבוכה, הערכה עצמית נמוכה, והימנעות מאינטראקציות חברתיות

 

טיפול בפטרייה בציפורניים ברגליים יכול להיות מושג באמצעות משחות מקומיות, תרופות הנלקחות דרך הפה, או טיפולי לייזר. פעמים רבות, נעשה שימוש בשילוב כל שלוש השיטות ונוספות. טיפולים מקומיים נעשים באמצעות תרופות פשוטות. עם זאת, הן חייבות להילקח כל יום למשך 8 עד 10 חודשים. מחקרים הראו כי הם יעילותם הינה נמוכה. תרופות הנלקחות דרך הפה נלקחות מדי יום במשך שלושה חודשים ויעילות יותר מטיפול מקומי, אך מחקרים הראו כי שיעורי ההישנות עלולים גבוהים. טיפולים בפטריות ברגליים באמצעות לייזר הוכחו באופן קליני כיעילים בקרב- 77%  עד 90 % מהמטופלים, כאשר נראה כי יש 5 מ"מ צמיחת ציפורן חדשה בריאה. אפשרויות הטיפול בלייזר במונחים של סיכון ויתרונות ספציפיים לכל מטופל, כך שהטיפוח, המעקב וההתאמה הינם אישיים.